Sıkça Sorulan Sorular

 • Yurt dışı turları için çocuklarımıza ne kadar harçlık vermeliyiz?


Günlük öğle ve akşam yemeklerini Avrupa için ortalama 30 €, Amerika için ise 35 $ olarak hesaplayabilirsiniz. Geri kalan harcamalar için ise sizlerin vereceği siparişler ve katılımcımızın yapacağı şahsi alışveriş miktarına göre sizler belirleyebilirsiniz.
 • Yurt dışı turlarında çocuklarımızın güvenliği nasıl sağlanmaktadır?


Tüm turlarımız esnasında her 10 öğrencimiz için 1 öğretmenimiz ve genel gurup için de 1 profesyonel tur liderimiz gruba eşlik etmektedir.
 • Konaklamalar sırasında odalama nasıl ayarlanmaktadır?


Gidilecek bölgedeki otellerin oda düzenlerine göre 2 ya da 3 kişi aynı odada konaklayabilmek de olup öğrenci dağılımlarına göre farklı kampüslerin öğrencileri ile aynı oda paylaşılabilinir.
 • Tur esnasında alınan yemekler için çocuklara bilgilendirme yapılıyor mu?


Hiçbir şekilde sabah kahvaltısı dahil gözetimimiz altında olmadan yemek seçmelerine izin verilmemektedir. Her tür hassasiyet göz önünde bulundurulup gereken özen gösterilmektedir.
 • Turlarımız nereden hareket etmektedir?


Turlarımız İstanbul’dan başlar ve İstanbul’da sona ermektedir. Şehir içi aktarımlar ile aileler ilgilenmektedir.
 • Havalimanı buluşması neden çok erken olmaktadır?


Türkiye genelindeki OHAL uygulaması sebebi ilen Havalimanı girişleri ve pasaport kontrollerindeki uzun kuyruklar nedeni ile bu tedbir alınmak zorundadır.
 • Eğlence parkları dahil olan turlarda çocuklar için nasıl bir tedbir alınıyor?


Park kuralları çerçevesinde yaşı ya da boy ölçüsü uygun olmayan hiçbir oyuncağa çocuklarımızın binmelerine izin verilmiyor. Tüm gün refakatçi öğretmen ve rehberimiz gözetiminde çocukların eğlenmeleri sağlanıyor.
 • Harç pulunu nasıl ve nereden temin edebiliriz?


15 ₺ Harç pulunuzu bankalardan pasaport detaylarıyla birlikte dekont olarak ya da alanda pul şeklinde temin edebilirsiniz.
 • Yurtdışı uçuşları için bagaj hakkımız nedir?


Uçakta "tek parça" maksimum kişi başı 20kg bagaj hakkınız bulunmaktdır (uçak biletinize bakınız). Kabin içi uygun bagaj sadece tek parça maksimum 7kg' dur. Aynı rezervasyonda iki kişi için bile olsa tek bir parça bagaj uluslararası bagaj taşıyıcıları sendika kurallarına göre 32kg' ı geçemez. http://www.turkishairlines.com/tr-tr/seyahat-bilgileri/bagaj

* Bagajınızı hazırlarken dönüşte satın alacaklarınızı da hesaba katmanızı tavsiye ederiz.
 • Uçak Kabin içine nelerin alınması yasaktır?


Kabin içine ise sıvı, krem, jel, parfüm, sprey, likit, kesici, delici vb.. maddeler bildiğiniz üzere yasaktır

http://www.ataturkairport.com/tr-TR/iletisim/Documents/Sivi_Kisitlama_Web.zip.
 • Yurt dışı seyahatleri için genel dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?


Valizinizde bagaj etiketi (İsim, Adres, Telefon) bulunmasını tavsiye ederiz. Bagajlarınızın her ortamda kilitli olmasını sağlamanız önemle tavsiye ederiz. Genelde otellerde kullan-at terlik ve mini bar bulunmayabilir. Elektrik prizleri Türkiye ile uyumlu olmayabilir. Gidilecek ülkeye göre internetten kontrol edilmesi ve duruma göre Türkiye’den dönüştürücü temin edilmesi tavsiye olunur. Likit olmayan ilaçlarınızı el bagajınıza alınız. (Gerektiğinde kullanabileceğiniz muhtemel ilaçları ve reçetenizi yanınızdan eksik etmeyiniz. Yanınızda pasaport veya kimlik fotokopinizin, asıllarından ayrı yerde bulundurulması (kaybolma, çalınma durumuna karşı) önemle tavsiye olunur. Bulundurulmaması muhtemel sorunun çözümünü çok zorlaştırabilir. Cep telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını kontrol etmeniz ve yurtdışı konuşma ve internet paketi temin etmeniz tavsiye edilir.