ALMANYA LEGOLAND GEZİSİ

Gezi Hakkında:

LEGOLAND, Stuttgart ve Münih şehirleri arasında bulunan Günzburg kasabasında kurulmuştur ve 2002 yılından beri faaliyet göstermektedir. Her yaş grubunun ilgisini çeken ve her yıl sayısız turist ağırlayan Legoland; öğrencilere eğlenerek zekalarını geliştirme, hayal güçlerini zenginleştirme, sadece izleyici değil katılımcı olma ve üretme, düşünmeye zorlama gibi fırsatlar sunmaktadır. Mekanik zekayı ve el becerisini geliştirmek için önerilen oyunları kapsayan etkinlikler çocukların matematik gibi disiplinlere olan önyargılarını da yıkmaya yardımcı olmaktadır. 

Program Akışı:

1. GÜN:

Frankfurt’a varışımızı takiben öncelikle şehri tanıma fırsatını bulmak için gezimize panoramik tur ile başlıyoruz. Bu turumuz sırasında Goethe’nin evi, Römer, Commerzbank Kulesi, Domplatz’ı ziyaret etme fırsatını bulacağız. Sonrasında ise konaklayacağımız Stuttgart otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

 

2.GÜN:

İkinci günümüzde öğrencilerimizi Ulm’de bulunan Legoland parkına götürmek için Stutgartdan hareket ediyoruz. Tüm günümüzü Legoland parkında geçirdikten sonra konaklayacağımız Münih şehrine hareket ediyoruz.

 

3.GÜN:

Almanya’daki üçüncü günümüzde Münih şehrini keşfetmek için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuz sırasında; Münih Deutsches Müzesi’ni ziyaret ediyor sonrasında şehir merkezinde keyifli bir gezinti yapıyoruz.

 

4.GÜN:

Son günümüzde İstanbul uçuşumuz öncesi BMW Welt Müze’sini ziyaret ettikten sonra Münih havalimanına hareket ederek turumuzu tamamlıyoruz. 

Bu Geziyi Paylaş